Dumni możemy być za to z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza. W tym szydłowieckim ogólniaku maturę zdało, aż 97,4% maturzystów. Szkoła znacznie przekroczyła średnią krajową (79,5%), wojewódzką (82%) oraz powiatową. 

– W wielu przypadkach zdarzały się wyniki 100%. Z języka polskiego, matematyki, czy języka angielskiego. W dużej mierze wpływ na to ma bardzo dobra współpraca nauczycieli z uczniami. Postępy osiągnięte w czasach licealnych procentują w późniejszych latach. Praktycznie nie zdarz się, by z naszego liceum nie szedł ktoś na studia – tłumaczył w Echu Dnia Karol Kopycki dyrektor LO im. Henryka Sienkiewicza. 

W „Sienkiewiczu” matury nie zdało tylko dwóch z 78 maturzystów, którzy podeszli do egzaminu. 

Szydłowiecką średnią zniżają niestety wyniki Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Maturę zdawało tam 62 osoby. W technikum zdawało 27 osób, maturę zdało 56%, 33% czeka poprawka w sierpniu, natomiast 11% w ogóle nie zdało matury. W liceum egzamin dojrzałości zdawało 35 osób. Zdało 42%, poprawka czeka 37%, a w ogóle matury nie zdało 21%. 

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia. Tym, którzy zdali życzymy wymarzonych studiów, tym których czekają sierpniowe poprawki oczywiście udanego poprawiania, natomiast tym, którym nie udało się w tym roku życzymy wytrwałości w podejściu do egzaminu maturalnego w przyszłym roku. 

fot. LO im. Henryka Sienkiewicza