W Gdańsku dzieci spacerowały uliczkami Starego Miasta, w Gdyni największe wrażenie wywarł port z zacumowanymi : „Darem Pomorza” i ORP „Błyskawica”.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się lekcja historii poprowadzona na Westerplatte przez przewodnika oraz rejs statkiem. Koloniści zwiedzili także kompleks architektoniczny zamku w Malborku, klasztor i muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Z dużym zaciekawieniem słuchali opowieści dotyczących historii powstania bursztynu.

Obok chwili nauki i beztroskiego wypoczynku sprawdzili również swoją wytrzymałość fizyczną w Parku Linowym. Koloniści podczas całego pobytu przygotowywali przedstawienie teatralne pt. „Wyprawa po Czarę Ognia” na podstawie powieści „Harry Potter i Czara Ognia”, które było wystawione na terenie ośrodka, dla , mieszkańców Stegny i wszystkich chętnych turystów, właścicieli ośrodka, opiekunów kolonistów. Uczestnicy pod kierunkiem opiekunów przygotowali scenografię oraz kostiumy.

Na terenie ośrodka dzieci uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych, bawiły się na dyskotekach, śpiewały i piekły kiełbaski przy ognisku, brały udział w konkursach i rozgrywkach sportowych.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe maskotki oraz upominki za udział w konkursach.

Wyjazd i pobyt w Stegnie możliwy był dzięki pracy wielu osób, przy udziale sponsorów i darczyńców.

Organizatorzy wyjazdu w imieniu Pani Dyrektor PSP nr 1 i własnym kierują do nich serdeczne słowa podziękowania, szczególnie Zarządowi Województwa Mazowieckiego oraz anonimowym darczyńcom.