Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu apeluje do użytkowników dróg kierujących pojazdami oraz pieszych o zachowanie ostrożności i rozsądku z uwagi na pogarszające się warunki na drogach.

Do kierowców policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu, natomiast pieszym i rowerzystom przypomina o noszeniu elementów odblaskowych, które w wielu przypadkach ratują ludzkie życie.

Jesień to czas kiedy dni stają się krótsze, często jest pochmurnie i deszczowo. W takich warunkach zwiększa się liczba zdarzeń drogowych, których przyczynami są m.in. nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niewidoczni po zmroku piesi i rowerzyści. Podczas opadów droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża, a widoczność osób poruszających się pieszo, czy jednośladami jest bardzo ograniczona.

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, zmienia się tylko rola, w której występujemy – raz jako kierujący, innym razem jako pieszy. Od nas samych zależy jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drodze. Nieważne czy jedziemy czy idziemy pieszo, w każdej sytuacji jesteśmy odpowiedzialni za to co i jak robimy.

Pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

Dla szydłowieckich policjantów jednym z priorytetów jest bezpieczeństwo pieszych, dlatego apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i rozsądku na drogach z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne.

info: policja.gov.pl