W ostatnią niedzielę 2 września Mirów zaprosił wszystkich mieszkańców gminy Mirów i powiatu szydłowieckiego na Letni Festyn Rodzinny połączony z dożynkami. W programie przewidzianych było wiele atrakcji. 

Gwiazdą wieczoru był zespół Red Queen, zespół disco polo znany z takich przebojów jak „Mówisz, że mnie kochasz”, „Ciebie wybrałam” czy „Przez Ciebie mam zranione serce”. Zanim jednak zespół Red Queen pojawił się na scenie mieszkańcy Mirowa wzięli udział w obrzędach dożynkowych.

Najpierw o godzinie 12 odbyła się uroczysta msza święta, po mszy przemarsz korowodu dożynkowego na plac przy Urzędzie Gminy. Tam powitanie i okolicznościowe przemówienia. Nie zabrakło oczywiście obrzędów dożynkowych czy konkursów i zawodów sołectw.

O godzinie 16 na scenie pojawił się Jacek Ziobro – artysta kabaretowy, o 17 gwiazda disco polo ANDRE, od godziny 18 publiczność bawiła się przy największych włoskich przebojach, które wykonał Alberto Amati. O 19.30 na scenie pojawił się wspomniany wyżej zespół Red Queen. Następnie Rzeczpospolita babska i zabawa z zespołem biesiadnym.

Podobało Wam się?