Każdego roku, uroczystość Bożego Ciała w Szydłowcu sprawia, że ulicami nasze miasta maszerują setki osób, manifestując w ten sposób swoją wiarę.

Nie inaczej było w 2020 roku. Pomimo epidemii koronawirusa ulicami miasta w ostatni czwartek przeszło wiele osób, które skorzystały z pozwolenia jakie wydał biskup radomski, który zezwolił przeprowadzić w diecezji procesje ulicami miast. Niektórzy w maseczkach, inni bez, jedni pilnujący odległości, inni nie, ale raczej bezpiecznie wzięli udział w uroczystościach.

Procesja z Najświętszym Sakramentem przeszła ulicami Szydłowca, zatrzymując się przy czterech ołtarzach przygotowanych przez grupy parafialne z kościoła św. Zygmunta. Przy każdym ołtarzu czytany był fragment Ewangelii, a księża przekazywali krótkie słowo do wiernych.

Wieczorem po raz czwarty odbył się w Szydłowcu Festival „BODY” organizowany przez Fundację Strefa JP2. W tym roku w innej, bardzo okrojonej formie, nie na Rynku Wielkim w Szydłowcu, ale w szydłowieckiej farze. W wieczornym modlitewnym skupieniu, również uczestniczyło wiele osób, a gościem specjalnym, który poprowadził modlitwę końcową był biskup Piotr Turzyński.

Organizatorzy już dziś zapraszają na Festival „BODY” za rok, z nadzieją, że będzie już normalnie!

Poniżej fotoreportaż z procesji Bożego Ciała, a także video z wieczornego Festivalu „BODY”.