12 września pary małżeńskie z gminy Jastrząb, które zawarły związki małżeńskie w latach 1971-1972 świętowały swoje Złote Gody. W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy, wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie dokonał burmistrz Jastrzębia.

Celebrowanie złotych godów to święto nie tylko zgodnych małżonków, ale także ich rodziny i przyjaciół. Pary, które wspólnie przeżyły pół wieku, niezmiennie dzieliły się radościami i stawiały czoła codziennym trudnościom. Przywitanie na świecie dzieci, radość z ich sukcesów i ocieranie łez szczęścia, kiedy po raz pierwszy zostali dziadkami, to jedne z tych wydarzeń, które scementowały ich wspaniały związek. Pół wieku wspólnego kroczenia przez życie zasługuje na prawdziwe fetowanie!

Niewiele jest rzeczy tak cennych jak złoto, nic zatem dziwnego, że święto półwiecza szczęśliwego pożycia nazwano właśnie złotymi godami. Ta podniosła okazja wymaga wyjątkowych zaproszeń i niepowtarzalnych życzeń.

Właśnie, dlatego w dniu 12 września pary małżeńskie, które zawarły związki małżeńskie w latach 1971-1972 świętowały swoje Złote Gody. W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy, wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie dokonał burmistrz Jastrzębia Andrzej Bracha wraz z sekretarz gminy Jastrząb Agnieszką Dąbrowską. Wręczając listy gratulacyjne oraz kwiaty Burmistrz podkreślił, „że jest to wspaniały dowód uznania za to, że przez ponad pół wieku pozostaliście wierni przysiędze małżeńskiej”. Najważniejsze w małżeństwie jest obopólne zrozumienie. Sytuacje konfliktowe trzeba jakoś przetrwać i nadal iść razem, podkreślili szanowni Jubilaci. Nagrodzeni mieli też chwilę na wspomnienia.
Info i foto: Urząd Miasta w Jastrzębiu