27 czerwca Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zorganizowało „WIANKI 2021”. Mimo obostrzeń, i wymuszonych przez nich zmian w imprezie, uczestnicy dobrze się bawili.

W tym roku wydarzenie podzielono na 2 segmenty:

Od godziny 15:00 do godziny 18:00 15 grup rywalizowało ze sobą w grze miejskiej pt. „Uwolnij Białą Damę”. Co 15 minut jedna z drużyn startowała z zamku i udawała się w poszukiwania kwiatu paproci, który miał pozwolić uwolnić Białą Damę.

Po drodze drużyny czekała masa zagadek, a za każdy rozwiązany problem dostawały one punkty. Uczestnicy musieli m.in. pomóc w robieniu pizzy Włochowi czy też upleść wianek a następnie go puścić na fosę. Najlepsze grupy zostały wyróżnione i dostały nagrody rzeczowe.

Ze względu na przepisy sanitarne nie możemy zorganizować widowiska plenerowego i koncertu po drugiej stronie fosy, więc żeby zaoferować mieszkańcom Szydłowca coś w zamian, wymyśliliśmy grę miejską. – mówi Agnieszka Sobutka Klepaczewska.

Drugą częścią tegorocznej imprezy „WIANKI 2021” był koncert, w tym roku wyjątkowo na dziedzińcu zamku. Na scenie zagrał zespół KRAMBABULA z Poznania, który gra folk-rock, mieszając ze sobą melodie pochodzące ze słowiańskiej kultury oraz rockowe brzmienie.

Muzyka grana przez zespół spowodowała, że słuchacze wstali z krzeseł i podeszli pod scenę, aby tańczyć i wspólnie się bawić.

foto: SCK Zamek