W sobotę (15.11.2014r. w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu) zakończyły się rozgrywki Szydłowieckiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet , którego organizatorem jest stowarzyszenie Rodzinna Akademia Sportu, w osobach Grzegorz Nowak, Pawel Bloch i Robert Wojcieszek.

Przed meczami II fazy play off rozegrano ostatnie mecze fazy zasadniczej . Liderujące po 4 kolejkach zawodniczki Tempa Przysucha miały za przeciwniczki zespół DANA Gameb Skarżysko, drugi w tabeli zespół RASzóstka Szydłowiec, grał z Viktorią Solec, a zespół Wolanowa z VOLLEY Iłża.

Mecze rozstrzygnęły kolejność po rundzie zasadniczej i ustaliły pary półfinałowe, oraz parę, która rozegrała mecz o 5 miejsce w turnieju.

Tabela po fazie zasadniczej:

1. RASzóstka Szydłowiec 2.Tempo Przysucha 3. Dana Gameb Skarzysko 4. Wolanów 5. UKS Volley Ilża 6. UKS Viktoria Solec

W pierwszym meczu RASzóstka Sz-c pokonał 2:0 Solec , w drugim meczu Dana Gameb z Przysuchą padł wynik 2:1 dla zespołu ze Skarżyska, wynikiem 2:0 zakończył się mecz Wolanowa z Iłżą .

Cztery najlepsze ekipy dostały się do półfinału i zagrały w układzie: 1-4 i 2-3. RASzóstka vs. Wolanów oraz Tempo Przysucha vs. Dana Gameb Skarżysko

Pierwszy półfinał na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki RAS wygrywając 2:0 , takim samym wynikiem 2:0 zakończyło się spotkanie Dana Gameb z Przysuchą .

W meczu o miejsca 5-6 zespół Iłży pokonał Victorię Solec 2:0 , w meczu o miejsca 3-4 Wolanów w stosunku 2:0 pokonał Tempo Przysucha .

Mecz finałowy po bardzo dobrej grze obu zespołów rozstrzygnął się w trzecim secie na korzyść drużyny Dana Gameb Skarżysko .

Dana pokonała aktualnego lidera świętokrzyskiej III ligi kobiet 2:1 i została zwycięzcą II edycji SALPS w Szydłowcu .

Najlepszą zawodniczką całej ligi została wybrana przez organizatorów i trenerów zawodniczka DANY Weronika Zawadzka, najlepszą rozgrywającą została zawodniczka RASzóstka Aleksandra Jedynak – Lis, zaś najlepszą atakującą zawodniczka z Wolanowa

Kolejność ostateczna 1. Dana Gameb 2. RASzostka Szydłowiec 3. Wolanów 4. Tempo Przysucha 5. UKS volley Ilża 6. UKS Viktoria Solec

Mecze sędziowali: Paweł Bloch, Grzegorz Kłosowski, Arkadiusz Sasal oraz Jakub Michalski

Nad organizacją czuwali: Grzegorz Nowak , Paweł Bloch i Robert Wojcieszek – nagłośnienie -oprawa muzyczna

Patronat medialny – portal Nasz Szydłowiec

Patronat techniczny Pan Adam Łaski- hexamedia

Kolejna III edycja planowana jest na luty-marzec 2015 już dziś serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich drużyn

IIedycjaSalps1

IIedycjaSalps2

IIedycjaSalps3

IIedycjaSalps4

IIedycjaSalps6

IIedycjaSalps8