W tym dniu odbyły się warsztaty języka niemieckiego „Deutsch Wagen Tour” prowadzone przez panią Katarzynę Żurawską. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym 3 uczennic, które zaprezentowały utwory muzyczne w języku niemieckim. Po gromkich brawach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Übung macht den Meister”, zorganizowanego przez panią Agnieszkę Turek. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez program Deutsch Wagen Tour.

W dalszej części uczniowie podzieleni na 2 grupy przystąpili do warsztatów. Na początku wszyscy zebrani zgłębili tajniki chemii w języku niemieckim i z ogromnym zapałem przystąpili do eksperymentu z wykorzystaniem wody, atramentu i octu. Poznawszy tajniki wody, grupa uczniów klas drugich i trzecich zanurkowała w Morzu Bałtyckim, jak również przystąpiła do wyścigu związanego z podziałem administracyjnym Niemiec i Polski.

W drugiej części warsztatów pierwszoklasiści odkryli barwny świat czterech pór roku. Ogromny uśmiech na twarzach uczestników wywołało zaprezentowanie nowopoznanego słownictwa przy użyciu pantomimy i wykonanie tańca „12 miesięcy” w rytmie znanej piosenki „Macareny”. Zajęcia prowadzone w tak radosnej atmosferze na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

Za organizację warsztatów odpowiedzialni byli pani Agnieszka Turek oraz pan Krzysztof Ubysz, nauczyciele języka niemieckiego w PG nr 2.

dwt3

dwt4

dwt5

dwt6

dwt7

dwt1