Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu prowadzą kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.

Policjanci z szydłowieckiej drogówki, analizując dotychczasowe doświadczenie związane z kontrolami autokarów przed planowanymi wyjazdami, wprowadzili jednolite zasady, które obowiązują na terenie całego powiatu.

Zgłaszając kontrolę autobusu, należy zachować termin co najmniej 7 dni przed planowanym terminem wyjazdu (należy podać proponowaną datę i godzinę kontroli) realizowanej wyłącznie w punkcie kontroli w Szydłowcu.

Kontrole autobusów odbywają się w wyznaczonych miejscach:

  • Szydłowiec ul. Kościuszki zatoka przystankowa przy pomniku Józefa Piłsudskiego.
  • Szydłowiec ul. Kościuszki Parking przy Parku Niepodległości.
  • Szydłowiec ul. Kościuszki plac przed Komendą Powiatową Policji.

W sprawie zgłoszenia kontroli, prosimy o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu, pod nr tel. 48 617 72 30, w celu ustalenia szczegółów kontroli, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

Policjanci zachęcają także do wstępnej weryfikacji autobusów szkolnych, wycieczkowych sprawdzając podstawowe informacje o danym pojeździe na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Może to zrobić każdy rodzic. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu.

info: mazowiecka.policja.gov.pl