Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek serdecznie zaprasza w sobotę 14.10.2017 o godzinie 18:00 na spektakl autorstwa Williama Gibsona pt. „DWOJE NA HUŚTAWCE” w wykonaniu Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”.

W rolach głównych wystąpią Kajetan Górlicki jako Jerry Ryan oraz Wiktoria Koniarczyk jako Gizela Mosca. Reżyserem spektaklu jest Sława Lorenc – Hanusz.

Jerry przybywa do Nowego Jorku, by zapomnieć o rozpadającym się małżeństwie i na nowo ułożyć sobie życie. Na przyjęciu u znajomego poznaje Gizelę. Dwoje życiowych rozbitków zaczyna okazywać sobie coraz intensywniejsze zainteresowanie, by z jednej strony (Jerry) uciec przed samotnością, a z drugiej (Gizela) ulec miłości.

Premiera „DWOJE NA HUŚTAWCE” odbyła się 03.06.2015 r., główne role zagrali wtedy – Wiktoria Koniarczyk oraz . Spektakl otrzymał nagrodę główną XX Zamkowych Spotkaniach Teatralnych o laur Złotego Gargulca – ogólnopolskim przeglądzie teatrów amatorskich. Po ponad 2 latach, w zmienionej obsadzie sztuka została zgłoszona do V edycji Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych – „AMERICAN DREAM”. Nagrodą główną Festiwalu jest wystawienie spektaklu na scenie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie oraz warsztaty teatralne zorganizowane przez Teatr.