11 września odbyła się zorganizowana przez Szydłowieckie Centrum Kultury, Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne wraz z pomocą Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku Noc w Bibliotece – czyli impreza dla dzieci od lat 7 do 15, która zachęca do czytania.

Dzieci i młodzież chętnie uczestniczą w tej pełnej tajemniczości nocy. O 17 grupa dzieci pojawiła się w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym, gdzie zaczęła działać i od razu zabrali się za tworzenie osikowych postaci, jedynym ograniczeniem była wyobraźnia więc powstało wiele pięknych i niepowtarzalnych dzieł.

Po małym poczęstunku grupa dzieci przeszła do kolejnego działania – warsztatów scrapbookingu pn. „Kartka na każdą okazję”. Scrapbooking to sztuka własnoręcznego tworzenia i dekorowania albumów, kart i tym podobnych.

Dzieci tworzyły kartki okolicznościowe na urodziny, imieniny, święta, lub na co tylko sobie wymarzyły. Karty powstały z przeróżnych materiałów: wstążek, naklejek, perełek, kolorowych papierów i wzorów z matryc.

Na zakończenie Nocy w Bibliotece odbyło się czytanie w świetle księżyca. Dzieci uzbrojone w latarki, poduszki i kocyki głośno czytały dla innych uczestników spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji wideo:

 

Jest w tym jakaś magia, która powoduje, że każdy chce czytać.

info: RCBM