Kiedy już poziom endorfin spowodowany kremówkami został podwyższony społeczność szkolna Sienkiewicza zgromadziła się w świetlicy szkolnej na przygotowanej przez klasę 2 B pod kierunkiem prof. Katarzyny Szeloch – Sułeckiej i ks. Andrzeja Kani – akademii pt. „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

W sposób niebanalny i ciekawy przedstawiono nauczanie Papieża Rodziny – jak nazwano najsłynniejszego z Polaków. Zaprezentowano rodzinę Karola Wojtyły i jego dom w Wadowicach. Papieskie słowa na temat małżeństwa skonfrontowano z problemami rodzin, ukazanymi w scence rodzajowej. Uczniowie przedstawili typową sytuacje rodzinną, w której domownicy, zajęci swoimi sprawami, stają się obojętni na wzajemne problemy. Zgromadzeni ze szczególnym skupieniem wsłuchiwali się w archiwalne słowa Papieża Rodzin. Duże wrażenie na widzach zrobiły słowa Jana Pawła II skierowane do młodych: „pośród wielu dróg życiowych rodzina pozostaje drogą pierwszą i najważniejszą”.

Po odśpiewaniu hymnu Światowych Dni Młodzieży, których inicjatorem przed 30 laty był polski papież- ks. Andrzej zachęcił wszystkich do uczestnictwa w najbliższych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Na zakończenie Pan Dyrektor Karol Kopycki dziękując organizatorom za przygotowanie Dnia papieskiego w „Sienkiewiczu”, zachęcił do refleksji nad zaprezentowanymi treściami poświęconymi rodzinie.

TUTAJ fotoreportaż