Śladem wielu zawodowców i amatorów w Szydłowieckim Zamku rozwinęła się idea zmierzenia się z legendą piosenek Edith Piaf. Ten fantastyczny repertuar znany w całym świecie przerabiany na opracowania jazzowe , wykonywany przez najwybitniejszych piosenkarzy, kusi. Milord, Kochankowie dnia, Życie na różowo, Niczego mi nie żal czy Niebo nad Paryżem, znają wszyscy. Dziś , gdy powszechnie znane są znakomite tłumaczenia tych piosenek : Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Andrzeja Ozgi czy Michała Bajora, pora by przedstawić te wiecznie zielone piosenki w pełnym ich znaczeniu jakie niesie zrozumiały polski tekst. Aleksandra Piwońska- młoda wokalistka , która stawiała swe pierwsze kroki przed laty w naszym zamku z pomocą kilku starszych panów związanych z działającym od września tego roku zespołem amatorskim o intrygującej nazwie Zamkowa Pracownia Olśnień i Wzruszeń zaprezentuje w sobotę 7 listopada swoją wersję piosenek Edith Piaf.

Scenariusz i reżyseria koncertu – Włodzimierz Kurzępa , prowadzenie – Wiesław Warchoł. Opracowanie muzyczne i akompaniament: Janusz Pietrzyk – akordeon oraz Grzegorz Jerzak – kontrabas.

Wstęp na koncert tylko za zaproszeniem. Bezpłatne zaproszenia można odebrać w sekretariacie SCK- Zamek, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00 do dn. 5 listopada br. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

olapiwonska2