W Szydłowcu kolejny raz zorganizowane zostały eliminacje powiatowe XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Najlepsza w kategorii młodszej grupy wiekowej była drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Szydłowcu, natomiast pierwsze miejsce w starszej grupie wiekowej należało do drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieszkowie Dolnym.

W eliminacjach udział wzięły drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe z gmin powiatu szydłowieckiego, które zgłosiły się w terminie określonym regulaminem do udziału w turnieju przeprowadzonego przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Część teoretyczna dotyczyła przepisów ruchu drogowego, natomiast część praktyczna odnosiła się do udzielenia pomocy osobie poszkodowanej w zdarzeniu drogowym.

Najlepszą drużyną wśród uczniów młodszej grupy wiekowej była drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szydłowcu, natomiast pierwsze miejsce w starszej grupie wiekowej należało do drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieszkowie Dolnym.

Zwycięzcy otrzymali statuetki i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Szydłowcu. Nagrody wręczył starosta powiatu szydłowieckiego Włodzimierz Górlicki, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu bryg. Paweł Sokół, zastępca komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu mł.inp. Marek Filipiak.

Najlepsze drużyny będą reprezentować powiat szydłowiecki podczas eliminacji rejonowych, które odbędą się 14 kwietnia w Radomiu.

Wiedza wykorzystywana podczas turnieju na pewno pozostanie w pamięci uczestników
i zaowocuje większym bezpieczeństwem na drogach młodych uczestników ruchu.

Info i foto:

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu