W czwartek 26 kwietnia w Szydłowcu, kolejny raz zorganizowane zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Najlepszą drużyną wśród szkół gimnazjalnych było Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mirowie natomiast najlepszą szkołą podstawową okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Zwycięskie drużyny będą reprezentowały powiat szydłowiecki podczas eliminacji rejonowych 11 maja br. w Jedlińsku.

Wczoraj policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KPP w Szydłowcu przeprowadzili eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach udział wzięły drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe i Gimnazjalne z gmin powiatu szydłowieckiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego i umiejętnościami sprawnościowymi jazdy na rowerze. Część teoretyczna dotycząca przepisów ruchu drogowego przeprowadzona została w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Część praktyczna turnieju przeprowadzona została na miasteczku ruchu drogowego mieszczącego się na Osiedlu Wschód. Najlepszą drużyną wśród Szkół Gimnazjalnych okazała się drużyna reprezentująca Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mirowie, natomiast spośród Szkół Podstawowych zwyciężyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Zwycięzcy otrzymali puchary i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Szydłowcu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

Najlepsze drużyny będą reprezentować nasz powiat podczas eliminacji rejonowych, które odbędą się 11 maja br. w Jedlińsku.

Wiedza wykorzystywana podczas turnieju na pewno pozostanie w pamięci uczestników
i zaowocuje większym bezpieczeństwem na drogach młodych uczestników ruchu.

Powyższe działanie, mające na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności z zakresu ruchu drogowego, znacząco wpisuję się w ramy nowego programu profilaktycznego „B&N czyli B jak bezpieczny i N jak niechroniony” Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Dziękujemy fundatorom nagród oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Szydłowcu za pomoc przy organizacji turnieju.

st. sierż. Marlena Skórkiewicz