Każdy kto zdecyduje się na gromadzenie wód deszczowych będzie miał możliwość zmniejszenia zużycia wody wodociągowej. Dotyczy to między innymi tych osób, które mają ogród i potrzebują wody do podlewania. Dlatego jeśli chodzi o zbieranie wody deszczowej jest to bardzo dobre rozwiązanie, coraz chętniej wykorzystywane. Chcąc gromadzić wodę opadową należy się do tego odpowiednio przygotować sięgając po właściwy zbiornik.
Montaż zbiornika wewnętrznego na wodę opadową
System zbierania wody opadowej opiera się rzecz jasna o zbiornik, w którym woda będzie gromadzona. Można decydować się na zbiorniki przeznaczone do wewnątrz budynków np. w piwnicy bądź nieużytkowanych pomieszczeniach. Jeśli chodzi o zbiorniki wewnętrzne najczęściej wykorzystuje się zbiorniki z tworzyw sztucznych, które charakteryzują się dobrą jakością, a jednak ich montaż nie stanowi problemu, są także tańsze i mniej kłopotliwe niż zbiorniki z betonu albo stali.
Wykonanie zbiorników na wodę deszczową
Zbiorniki, które są przeznaczone do gromadzenia wody deszczowej wykonuje się z płyt modułowych, które tworzą ściany zbiornika, dno wykonane będzie z litej płyty PP-H. Pod płaską pokrywą dodatkowo znajduje się wewnętrzne wzmocnienie, które wpływa na lepszą stabilność całej konstrukcji. Wykonanie zbiornika warto zlecić firmom z doświadczeniem w produkcji zbiorników, które będą w stanie wykonać taki zbiornik na wysokim poziomie i zajmą się również jego montażem. Po jego wykonaniu istotne będzie również to, by przeprowadzona była próba szczelności. Wybór zbiornika również powinien wynikać z konsultacji z producentem, który podpowie jakie rozwiązanie zastosować. Można również liczyć na to, że zbiorniki dostępne są w różnej pojemności, istotne będzie więc ich właściwe dopasowanie pod tym kątem do miejsca, w którym zbiornik zostanie umiejscowiony.
W tych czasach, gdy coraz częściej dotyka nas latem susza gromadzenie wody opadowej może się okazać jeszcze ważniejsze niż było do tej pory, warto więc pomyśleć o takim zbiorniku.