Co jakiś czas oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Szydłowcu lub burmistrz Artur Ludew informują mieszkańców Szydłowca o otrzymanych dotacjach, czy planowanych pracach i inwestycjach.

W ostatnim czasie również pojawiło się kilka takich komunikatów. Do tych najważniejszych należą:

  • otrzymanie dofinansowania na kwotę 2 811 570, 51 zł na budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Książek Nowy, Książek Stary i Książek Majdowski.
  • otrzymanie dofinansowania na kwotę 1 999 957 zł na budowę kanalizacji sanitarnej w Woli Korzeniowej

To będą bardzo ważne inwestycje dla mieszkańców gminy Szydłowiec. To wstyd, że w 21. wieku są jeszcze miejsca na naszym terenie gdzie ludzie nie mają dostępu do kanalizacji. Cieszy, że sytuacja przynajmniej na tych ulicach ulegnie zdecydowanej poprawie, a w imieniu mieszkańców liczymy na kolejne starania.

Oprócz informacji o dofinansowaniach, burmistrz Szydłowca poinformował na swoim fb o spotkaniu z europosłem Andrzejem Halickim wicemarszałkiem sejmiku województwa mazowieckiego Rafałem Rajkowskim (obaj panowie pojawili się w Szydłowcu przy okazji spotkania z sympatykami Platformy Obywatelskiej, którzy wyrazili swoją gotowość w pomocy w kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy – Błońskiej). Spotkanie w gabinecie burmistrza dotyczyło możliwości inwestycyjnych gminy Szydłowiec. Jak zapowiedział burmistrz Artur Ludew w tej sprawie zwołana będzie konferencja prasowa, już 26 marca, po której z pewnością podamy Wam więcej informacji.