Ten wieczór zdecydowanie należał do GUZOWIANEK – Młodzieżowego Zespołu Ludowego, który działa od 2014 r. przy Publicznej Szkole Podstawowej w Guzowie pod czujnym okiem Wioletty Fijałkowskiej.

Formacja w ramach nagrody otrzymanej podczas ubiegłorocznej SCENY ZAMEK dla KAŻDEGO została zaproszona na specjalny koncert w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek.

Koncert rozpoczął się w sali kameralnej szydłowieckiego Zamku. W pierwszej części GUZOWIANKI zaprezentowały tradycyjne utwory ludowe we własnych aranżacjach. Gościnnie z zespołem zaśpiewali – KAROLINA PIETRAS – BERUS – wokalistka Miejskiej Orkiestry Dętej oraz PRZEMEK DUDA – Prezes Fundacji Strefa JPII. Przy akompaniamencie Kapeli Ludowej BURSÓW z Guzowa na zamkowej scenie zabrzmiały tak znane i lubiane piosenki jak „Czerwone jabłuszko”, „Poszła Karolinka”, „Karczmareczka” czy „Lipka zielona”.

Na drugą część koncertu dziewczęta z zespołu zaprosiły wszystkich na dziedziniec zamkowy, tu publiczność usłyszała również autorskie utwory grupy: „Pod Zielonym Dębem”, „Lulilanka”, „Nie jedź miły”. Na zakończenie GUZOWIANKI porwały widzów do tańca. W rytm polek i oberków granych przez Kapelę wszyscy bawili się doskonale. Po koncercie goście udali się do Galerii „Kaplica Zamkowa” na pyszne ciasta i ciasteczka przygotowane przez „Guzowiankowe” mamy. Przy degustowaniu tych wszystkich pyszności była chwila do obejrzenia teledysków nagranych do piosenek, które widzowie mogli usłyszeć w programie koncertu.

GUZOWIANKI po raz kolejny zachwyciły szydłowiecką publiczność serwując jej ogromną dawkę energii i radości, a przede wszystkim dobrej muzyki w jeszcze lepszym wykonaniu.

info: Szydłowieckie Centrum Kultury „Zamek”

FOTOREPORTAŻ portalu naszszydlowiec.pl

FOTOREPORTAŻ SCK „Zamek”

VIDEO 1

VIDEO 2

VIDEO 3

VIDEO 4