Zgodnie z regulaminem rozgrywek dwa pierwsze zespoły z IV ligi grupy A grają baraże na przemian z dwoma zespołami grupy B. Nasza drużyna zajmując 1 miejsce w grupie B, IV ligi trafiła na 2 drużynę w tabeli IV ligi grupy A czyli KU AZS SGH Warszawa.

W pierwszym meczu rozegranym w Warszawie, 5 czerwca 2016 roku po bardzo zaciętej, stojącej na wysokim poziomie rywalizacji padł remis 7:7. W drugim rewanżowym spotkaniu rozegranym w Szydłowcu, 12 czerwca 2016 roku po równie zaciętej i stojącej na bardzo wysokim poziomie grze drużyna STS Szydłowiec pokonała akademików z Warszawy 8: 6, tym samym awansując po raz pierwszy w historii Szydłowieckiego Towarzystwa Sportowego i Szydłowca do III ligi tenisa stołowego. Chciałoby się powiedzieć że do trzech razy sztuka, gdyż już dwukrotnie w poprzednich sezonach byliśmy blisko awansu do III ligi. W sezonie 2014/2015 w meczu barażowym drużyna z Budek Piaseckich okazała się zbyt silna dla naszych zawodników, a w sezonie 2013/2014 przegraliśmy rywalizację o III ligę z zespołem LUKS Kowala zajmując w IV lidze 2 miejsce, (awansowała 1 drużyna IV ligi bezpośrednio do III ligi, właśnie Kowala.). Tym bardziej jest to ogromny sukces szydłowieckich tenisistów stołowych, gdyż awans wywalczyli zawodnicy STS Szydłowiec po reaktywowaniu sekcji 10 lat temu.

Pomimo wielu trudności na jakie napotkaliśmy po drodze, zarówno zawodnicy jak i zarząd podołaliśmy wyzwaniu i z tego bardzo się cieszymy. Do problemów i trudności a jest ich wiele, zapewne musimy wrócić przed nowym sezonem, gdyż stoją przed nami nowe wyzwania i zadania związane z rywalizacją w III lidze.

Zawodnicy którzy wywalczyli awans : Radek Arkadiusz, Majewski Grzegorz, Uciński Rafał, Pyzik Marek, Zdziech Marek, Gąciarski Mateusz, Świercz Kamil, Cezary Krupa.

Na co dzień w klubie trenuje blisko 30 zawodników w różnym wieku.W obecnym sezonie 2015/2016 STS Szydłowiec zgłosiło do rozgrywek dwie drużyny, obie drużyny występowały w IV Lidze Mazowieckiej grupy „B”. Pierwszy zespół miał postawiony główny cel zajęcia 1 miejsca w IV lidze, które daje prawo do gry w barażach i awans do III ligi co stało się faktem. Drugi zespół występując w IV lidze grupy „B”,miał na celu zdobycie pierwszych„szlifów”i niezbędnego doświadczenia jako bezpośredniego zaplecza pierwszej drużyny. Oba te cele zostały bardzo dobrze wykonane, za co w imieniu zarządu STS Szydłowiec chciałbym bardzo serdecznie podziękować, szczególnie zawodnikom za zaangażowanie, ogromną wykonaną pracę i determinację ale również dziękuję sponsorom oraz wszystkim osobom i instytucjom dzięki którym było możliwe osiągnięcie tego historycznego sukcesu dla Szydłowca i tenisa stołowego w Szydłowcu.

Marek Zdziech

Prezes Szydłowieckiego Towarzystwa Sportowego