Orsza Trzech Króli to jednak wydarzenie nietuzinkowe, powodujące spotkanie kilku tysięcy mieszkańców Szydłowca i okolic podczas ulicznych jasełek. Na Facebooku Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli co rusz znajdujemy nowe informacje, które prezentują jak czasochłonne są przygotowania do tej imprezy. Portal Nasz Szydłowiec sprawuje patronat medialny nad Orszakiem, dlatego również informujemy swoich czytelników o tym co dzieje się na „trasie” Orszaku do finału. 

Błogosławieństwa na czas przygotowań do Orszaku udzielił organizatorm bp Piotr Turzyński – biskup pomocniczy radomski. JE potwierdził również swój udział w szydłowieckich obchodach Święta Trzech Króli. 

W ostatnim czasie w siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Szydłowcu odbyło się spotkanie dotyczące spraw organizacyjnych i bezpieczeństwa. Z prezentacją dotyczącą przemarszu tegorocznego Orszaku zapoznał zebranych koordynator ds. organizacyjnych Arkadiusz Tomczyk. Przeprowadzona została również wizja lokalna. 

Uczniowie klas stolarskich z ZS im. KOP w Szydłowcu odbywających zajęcia w CKZiU oraz uczniowie zawodowych szkół specjalnych z działu drzewnego Centrum również włączyli się w przygotowania do Orszaku. Młodzież przygotowuje szopkę bożonarodzeniową, a także rękodzieło w postaci 60-ciu mieczy z różnych epok (nawiązujacych do kontynentów: azjatyckiego, afrykańskiego i europejskiego) oraz 30 tarczy i dzid. Zespół zaprojektował i podjął się wykonania głowy chińskiego dwunastometrowego smoka. 

Cały czas przypominamy o możliwości udziału w orszakowych konkursach, o których pisaliśmy w artykule „Zapraszamy do orszakowych konkursów”

Portal Nasz Szydłowiec na bieżąco będzie informował swoich czytelników o postępach w przygotowaniach do II Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli, nie zabraknie również relacji z samego wydarzenia. Wspólnie z ks. Andrzejem Kanią i wszystkimi, którzy biorą udział w przygotowaniach wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału już 6 stycznia 2016 roku w II Szydłowieckim Orszaku Trzech Króli!

orszakprzygotowania1

orszakprzygotowania2

orszakprzygotowania3

orszakprzygotowania4

orszakprzygotowania5

orszakprzygotowania6

orszakprzygotowania7