Jak co  roku, w ostatnią niedzielę maja, boisko obok Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego tętniło gwarem. Tradycyjnie, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zorganizowali święto „ Imieniny Króla Jana”.

W ten piękny, słoneczny dzień szkołę odwiedzały całe rodziny. Nie zabrakło także zaproszonych gości: Burmistrza Szydłowca Artura Ludwa oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Artura Koniarczyka.

Dla zebranych  zostało przygotowanych wiele atrakcji: stoiska z ciastem, napojami, lodami, goframi, wystawy prac uczniów. Ci, którzy nie zdążyli w domu zjeść obiadu, mogli posilić się pyszną pizzą, kiełbaską i kaszanką z grilla.

Uroczystość otworzyła Dyrektor Szkoły Danuta Gnat, która serdecznie powitała zebranych i podziękowała za to, że tak licznie odwiedzili naszą szkołę. Szczególnym punktem imprezy było uruchomienie windy, która została zainstalowana w tym roku w naszej placówce. Pierwszy do niej wsiadł Maks, niepełnosprawny uczeń naszej szkoły, którego postać była inspiracją do realizacji tego przedsięwzięcia, a towarzyszył mu Burmistrz Szydłowca Artur Ludew i Dyrektor Szkoły Danuta Gnat. Pieniądze na tę inwestycję zostały pozyskane z Urzędu Miejskiego w Szydłowcu oraz z PFRON-u.

Nie mogło zabraknąć także występów artystycznych. Na scenie prezentowali się nauczyciele i uczniowie. Można było usłyszeć piosenki w języku polskim, angielskim i włoskim, recytacje laureatów konkursów. Uczniowie prezentowali także układy taneczne. Występy nagradzane były rzęsistymi brawami. Wywoływały radość i dumę zebranych.

Na zakończenie na gości naszej szkoły czekała kolejna niespodzianka –  losowanie nagród: roweru ufundowanego przez Urząd Miejski w Szydłowcu oraz dwóch bonów towarowych w kwocie 250 zł ufundowanych przez Radę Rodziców działającą przy szkole. Impreza była niezwykle udana. Pieniądze, które zostały zebrane, zostaną wykorzystane na zakup pomocy dydaktycznych dla uczniów.

Więcej zdjęć:

info: PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego