Fahrenheit staje się wzorem bohatera, który pokazuje, ile można osiągnąć dzięki takiemu podejściu do życia, ale również postawie, która wymaga dużo odwagi i wytrwałości.

Spektakl ten, to wydarzenie artystyczne w ramach projektu Telewizji Polskiej, której ideą jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie. Skierowany jest do uczniów z zamiarem zaszczepienia na trwałe w młodych odbiorcach zamiłowania do sztuki ambitnej i wartościowej.

Podczas transmisji spektaklu w szkole gościła ekipa telewizyjna TVP, która przeprowadziła wywiad z uczniami naszej szkoły. Swoje fascynacje spektaklem, jak również całym przedsięwzięciem wyrazili m.in. Kornelia Piasecka, Blanka Świercz, Karol Zep.

Relacja z wizyty została zamieszczona w dniu 13 czerwca 2014 r. w wieczornym wydaniu Kuriera Mazowieckiego. Wizyta TVP w naszej szkole wzbudziła wiele pozytywnych wrażeń w lokalnym środowisku, jak również dała inicjatorkom projektu: Renacie Malmon – nauczycielce języka polskiego i Annie Tokarskiej – nauczycielce informatyki, satysfakcję z efektów dotychczasowych starań i motywację do dalszych działań.

Kolejne transmisje na żywo w ramach projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół” będą realizowane w roku szkolnym 2014/2015.

Kliknij i obejrzyj relację z Szydłowca, o szydłowieckiej szkole od 9-tej minuty i 15 sekundy „Kuriera Mazowieckiego”

tvpwpg2

tvpwpg3