Ból głowy, sztywność karku- kto z nas tego nie zna? Są to częste przyczyny naszego złego nastroju, spadku poziomu energii.
Niestety nadal nie wiemy co powoduje migrenę i jak ją skutecznie wyeliminować. Wiemy jak złagodzić objawy. Poza leczeniem farmakologicznym jest szereg naturalnych sposobów. Odpoczywamy w ciemnym, dobrze wywietrzonym pokoju, na czoło układamy bawełniany kompres z wywarem z rumianku, lub w pozycji odwrotnej układając dłonie pod czoło, kostkę lodu zwiniętą w folię układamy na środku karku. Po ok. 30 sekundach uczucie zimna powinno zastąpić rozchodzące się ciepło.

Wzmożone napięcie mięśniowe również może prowokować takie objawy. Wtedy najskuteczniejszy jest masaż, spowoduje on rozluźnienie i natlenienie mięśni. Specjalistyczne terapie manualne mobilizacji stawów zwiększą ich ruchomość oraz wypełnią mazią. Poprawa bywa natychmiastowa.

Odwodnienie organizmu także spowoduje ból głowy i ogólne złe samopoczucie. Odwodnienie to nie tylko deficyt wody, mniejsza ilość minerałów i witamin sprawi że nasz organizm bardzo mocno potrafi się o nie upomnieć, najczęstszym jego sposobem jest po prostu wywołanie bólu. Warzywa, owoce i kąpiele w solach mineralnych oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu powinny być naszą codziennością a regularny masaż będzie świetnym uzupełnieniem pełnego wypoczynku organizmu.

Serdecznie pozdrawiam
Łukasz Jakubowski
Gabinet Masażu SPA Pod Dębem