Szydłowieccy policjanci spotkali się z uczniami klasy o profilu mundurowym, aby przybliżyć im zasady rekrutacji do służby i cechy tego zawodu.

Praca w policji to jedna z dróg, jaką uczniowie mogą wybrać po ukończeniu szkoły. Policjanci w ostatni czwartek spotkali się z uczniami klasy o profilu mundurowym w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Spotkanie miało pomóc młodzieży w zapoznaniu się z charakterystyką pracy w policji. Policjanci mówili m.in. o doborze i rekrutacji oraz przedstawili kryteria, jakie musi spełnić przyszły kandydat na policjanta.

W trakcie spotkania zaprezentowano uczniom różne aspekty służby w tej formacji. Mundurowi zachęcali również do wstąpienia w szeregi policji argumentując ten wybór jako dobry kierunek na ścieżce kariery dla osób, które wiążą swoją przyszłość ze służbami mundurowymi.

Szydłowieccy funkcjonariusze poinformowali, że osoby zainteresowane pełnieniem służby w policji powinny złożyć komplet dokumentów w Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Info. KPP w Szydłowcu