Założeniem tego działania jest stworzenie możliwości prezentacji scenicznej młodym, uzdolnionym mieszkańcom Powiatu Szydłowieckiego.

Poprzednie edycje SCENY ZAMEK spotkały się z życzliwym przyjęciem zarówno uczestników jak i publiczności. Postanowiliśmy więc po raz kolejny zaprosić do Zamku wszystkich chętnych do podzielenia się swoim talentem i umiejętnościami. Tego dnia zamkowa scena kameralną służyć będzie każdemu, nieważne czy ktoś gra czy śpiewa, występuje solo czy w duecie, w zespole czy w orkiestrze. Tego dnia każdy może zgłosić i pokazać publiczności to co go kręci, niezależnie od płci, wieku czy też poziomu umiejętności.

Organizatorzy ze swojej strony postarają się zapewnić miłą i przyjazną atmosferę, nie krytykować, nie oceniać za to wesprzeć dobrym słowem i pomocą organizacyjną. Postarają się również doradzić, podpowiedzieć i podtrzymać na duchu.

Udział w imprezie zgłosiło 20 wykonawców, którzy zaprezentują swoje talenty muzyczne. Scenicznym prezentacjom przyglądać się będzie powołana przez organizatora Rada Starszych, która wybierze spośród wszystkich występów , ich zdaniem trzy najlepsze.

Gościem specjalnym SCENY ZAMEK’ 2015 będzie laureatka poprzedniej edycji imprezy – ZUZANNA GADOWSKA, która w sobotę wystąpi ze swoim recitalem.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek, natomiast autorzy najlepszych popisów dodatkowo będą mogli zaprezentować się na dużej scenie w trakcie Szydłowieckich Zygmuntów oraz zrealizować swój mini recital w Szydłowieckim Centrum Kultury i Sportu – Zamek.