Zaangażowanie i aktywność Kacpra Kalety została dostrzeżona przez Parlament Europejski, więc dostał zaproszenie na udział w Europejskiej Akademii Liderów. Wydarzenie odbywało się w Brukseli w Muzeum AutoWorld, gdzie były delegacje z całej Europy. Wydarzenie skupiało się na rozwoju kompetencji uczestników oraz zachęcaniu do dalszych działań społecznych.

Jestem bardzo zadowolony z udziału w programie, dał mi dużo miłych wspomnień, nowych znajomości nie tylko w Polsce ale i w całej Europie oraz przy okazji rozmów z ludźmi dowiedziałem się wielu ciekawostek na temat danych państw. Chociażby koleżanki, koledzy z Hiszpanii i Węgier zainspirowali mnie do dalszych działań oraz podsunęli kilka pomysłów na kolejne projekty.”

Kacper podczas programu poznał wiele tajników pracy Unii Europejskiej oraz nauczył się wielu informacji na temat AI, prowadzenia kampanii informacyjnych oraz sposobów docierania do różnych grup wiekowych. Dyrektorzy działów związanych z promocją przedstawili uczestnikom przedpremierowo materiały oraz plany na przebieg kampanii Unii Europejskiej w przestrzeni publicznej.