17 listopada Kacper Kaleta wraz z zaproszonym gościem Grzegorzem Dudzikiem opowiadali młodym osobom o rozwoju, pasji oraz dodatkowej aktywności. W swojej prezentacji chcieli podkreślić możliwości istniejące w dzisiejszych czasach, zmotywować młodych do działania, zachęcić do spełniania marzeń i zamierzonych celów oraz pokazać, że każdy z nas jest w stanie realizować się w swoich pasjach.

Wraz ze swoim wykładem byli w Publicznej Szkole Podstawowej nr. 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr. 2 im. Jana Pawła II.


Spotkania odbywają się w ramach Flex Alumni Mentoring od Ambasady USA, Grzegorz Dudzik jest mentorem Kacpra Kalety w tym projekcie. Były burmistrz Zielonki w okolicach Warszawy. Obecnie działa w Związku Miast Polskich działając nad rozwojem gmin i powiatów w Polsce.

Wystąpili w dwójkę, Ponieważ Grzegorz Dudzik ma perspektywę osoby starszej, która od łódzkiej szkoły filmowej aż po działanie w samorządzie ma szeroką perspektywę i wspiera wiele organizacji oraz ludzi w projektach. Kacper Kaleta reprezentował punktu widzenia z perspektywy młodej osoby, która jak na swój wiek w wielu inicjatywach brała udział i aktywnie się angażuje. Jest młodym działacze społecznym z Szydłowca, obecnie aktywny student angażujący się w życie uczelni. Kacper brał udział w wielu inicjatywach oraz projektach – obecnie pracuje np. przy Latarniku Wyborczym do Parlamentu Europejskiego oraz jest uczestnikiem Flex Alumni Mentoring.

Wspólnie zauważyli problem w samoocenie i zaangażowaniu młodych ludzi – często skupiają się tylko na obowiązkach, zamiast też na pasjach, które w sposób rozwijający pozwolą im się zrelaksować. Młodzi ludzie boją się angażować i często nie wiedzą w co oraz jak to robić.

W swojej prezentacji chcieli podkreślić możliwości istniejące w dzisiejszych czasach, zmotywować młodych do działania, zachęcić do spełniania marzeń i zamierzonych celów oraz pokazać, że każdy z nas jest w stanie realizować się w swoich pasjach.