Pierwszym teledyskiem zespołu Guzowianki, który osiągnął milion wyświetleń w serwisie You Tube był ten do utworu „Czerwone Jagody” (dziś już blisko 5 mln wyświetleń). Kolejny to „Na Jarmarku” (dziś blisko 2 mln wyświetleń). Dziś otrzymaliśmy informację, że do „milionowych” dołączył kolejny.

Tym razem do piosenki „Pod zielonym dębem”, czyli debiutanckiego utworu Guzowianek, taki sam tytuł nosi również płyta zespołu.

Teledysk do tej piosenki dał zespołowi motywację i energię do dalszego działania, co możemy obserwować po dzień dzisiejszy. Na początku nawet oni sami nie sądzili, że wszystko potoczy się tak szybko i dynamicznie. Muzyka napisana przez Wioletę Fijałkowską, tekst Marka Mioduszewskiego, a za video od początku odpowiedzialny jest Rafał Sadowski z PR Studio. Całość przypadła do gustu nie tylko mieszkańcom Guzowa, nie tylko mieszkańcom całego powiatu szydłowieckie, ale co widać po osiąganych zasięgach fanom muzyki folkowej w całej Polsce, którzy piszą w komentarzach, że urzekła ich historia opowiedziana w teledysku.

Historia Lubej i Lubego, którzy swą pierwszą, młodzieńczą miłość przyrzekają sobie pod zielonym dębem, który naprawdę istnieje i jest wizytówką gminy Orońsko. Dąb „Czwartak” w 1978 roku został uznany za pomnik przyrody i ma około 200 lat.

Cieszymy się z kolejnego Miliona w serwisie You Tube, ponieważ to oznacza że nasze utwory podobają się publiczności. Nie spoczywamy jednak na laurach, planujemy kolejne przedsięwzięcia i staramy się nadal wspierać i rozwijać młodzież w nurcie muzyki ludowej i folkowej. Sukces zespołu to praca wielu ludzi. Cieszymy się, że Guzowianki przyciągają do siebie wspaniałe, pomocne i życzliwe osoby. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu wspierają zespół od 5 lat – powiedzieli nam przedstawiciele Guzowianek.

Poniżej teledysk do piosenki „Pod zielonym dębem”: