W drużynach piłkarskich reprezentujących powiat szydłowiecki da się zauważyć zmęczenie trwającym obecnie sezonem. Gra nie układa się najlepiej, a i wyniki nie są zadowalające.

W ostatni weekend jako pierwsza na boisko wybiegła Szydłowianka Szydłowiec. Na stadionie na ulicy Targowej w Szydłowcu w ramach radomskiej Klasy Okręgowej nasza drużyna podejmowała Orła Wierzbica.

Mecz ważny, chociażby w kontekście bliskości Wierzbicy oraz tego, że sympatycy tych klubów nie darzyli się sympatią. Od początku spotkanie wyrównane, choć nie będziemy niesprawiedliwi jeżeli napiszemy, że to Szydłowianka wyglądała lepiej. Do przerwy jednak bez bramek.

Druga część gry dziwna. Najpierw nieodpowiedzialny faul Igora Pakholoka, sędzia karze go czerwoną kartką i Szydłowianka gra w osłabieniu. Nasza drużyna cały czas przeważała, ale Orzeł w końcu wykorzystał swoje okazje strzelając dwa gole. Nasza drużyna mecz kończyła w dziewiątkę po czerwonej kartce dla Wiktora Sadzy, ale i wtedy miała swoje okazje. Niestety nie udało się strzelić żadnego gola. Wynik końcowy 0:2

W tej samej lidze Oronka Orońsko na wyjeździe mierzyła się z sąsiadująca w tabeli Pilicą Nowe Miasto nad Pilicą. Oronka zagrała dobry mecz i jako jedyna z naszych drużyn wygrała mecz w ostatni weekend. Już do przerwy Oronka prowadziła 0:3. Druga połowa to lepsza gra Pilicy i strzelone dwa gole. Na szczęście udało się dowieźć zwycięstwo do końca. Wynik 3:2 dla Oronki.

W radomskiej Klasie A nasze drużyny straciły po trzy bramki, ale tylko jedna zdobyła jakieś punkty.

Gryfia Mirów na własnym boisku podejmowała wyżej notowany Plon Garbatka Letnisko. Do przerwy 1:1 i wyrównane spotkanie. Po przerwie Plon wziął sprawy w swoje ręce i doprowadził do dwubramkowego prowadzenia. Na szczęście zawodnicy Gryfii walczyli do końca i strzelili dwa gole doprowadzając do remisu 3:3. Takim wynikiem zakończyło się całe spotkanie.

Niestety swój wyjazdowy mecz z KS Magnuszew przegrał KS Jastrząb. Wynik końcowy 2:3.

Następny ligowy weekend: 

Klasa Okręgowa 

Szydłowianka Szydłowiec – Królewscy Jedlnia – 31 października sobota, godzina 13.00

LKS Promna – Oronka Orońsko – 31 października sobota, godzina 14.00

Klasa A  w najbliższy weekend pauzuje.