W poniedziałek 8 lutego na trasie S7 doszło do 5 zdarzeń drogowych, na wysokości powiatu szydłowieckiego. Jak się okazuje wielu kierowców nie dostosowało prędkości do panujących warunków, a także nie zachowywali należytej ostrożności.

Po godz. 7 na wysokości miejscowości Świerczek doszło do zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów kierujący busem marki Mercedes, 41-letni mieszkaniec Warszawy stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego przyczepka, którą ciągnął przewróciła się na jezdnię. Natomiast samochód uderzył w barierki ochronne. Prawy pas w kierunku Kielc był zablokowany. Ruch odbywał się lewym pasem. Kierujący busem był trzeźwy. Ukarany został mandatem karnym.

Do kolejnego zdarzenia doszło przed godziną 8 na wysokości miejscowości Barak. Jak ustalili policjanci kierująca peugeotem jadąc w kierunku Kielc nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył audi, w wyniku czego to auto najechało na tył naczepy samochodu ciężarowego. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

Godzinę później na przeciwnym pasie ruchu doszło do zdarzenia drogowego. W tym przypadku kierujący dacią jadąc w kierunku Warszawy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w bariery energochłonne. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Ukarany został mandatem karnym.

Po godzinie 10 na wysokości miejscowości Kuźnia kierujący skodą jadąc w kierunku Warszawy nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w bariery energochłonne. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Ukarany został mandatem karnym.

Po godzinie 14 na wysokość miejscowości Krogulcza doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci kierująca pojazdem maki Renault 27-letnia mieszkanka Warszawy jadąc w kierunku Kielc nie zachowała należytej ostrożności, straciła panowanie nad pojazdem, czego konsekwencja było uderzenie w bariery ochronne. Kierująca pojazdem była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym.

Za oknem zima w pełni. Ostatnie lata trochę nas rozpieściły brakiem typowych zimowych warunków pogodowych, tym razem możemy cieszyć się piękną zimowa aurą. Pamiętajmy jednak że, padający śnieg, silny wiatr oraz mróz sprawiają, że droga jest śliska, a droga hamowania samochodu znacząco się wydłuża. Wtedy kierujący nie zdąży szybko zatrzymać pojazdu. Ponadto towarzysząca opadom śliska nawierzchnia jezdni sprzyja stłuczkom i potrąceniom. Rozwaga, cierpliwość i opanowanie to zasady, które zawsze powinny towarzyszyć nam na drodze, a zwłaszcza w takich warunkach pogodowych.

info. Policja Szydłowiec/sierż. szt. Marlena Skórkiewicz