W sierpniu 2019 roku Klub Sportowy Jastrząb świętował 20-lecie swojej działalności. W ostatnim czasie pojawiła się jednak informacja o kłopotach klubu z Jastrzębia w powiecie szydłowieckim.

O kiepskiej sytuacji klubu poinformował Echo Dnia prezes i założyciel klubu Wojciech Warso.

W trwającym sezonie KS Jastrząb jest wiceliderem tabeli radomskiej Klasy B. Ma tyle samo punktów (30) co liderująca Wisła Chotcza. Na 12 rozegranych spotkań, 10 zakończyło się zwycięstwem jastrzębskiej drużyny, a tylko 2 porażką. Wyniki wskazują na olbrzymią szansę awansu do Klasy A, co wiązałoby się jednocześnie z większymi wydatkami.

Właśnie kwestie finansowe miałyby być powodem wycofania KS Jastrząb z rozgrywek już wiosną 2020 roku.

Samorządy niestety mają coraz więcej wydatków i tym samym inne dziedziny na tym cierpią. W naszej gminie odbiło się to na sporcie i działalności naszego klubu” – powiedział w Echu Dnia prezes klubu Wojciech Warso. Jednocześnie zapewniając, że będzie walczył o klub.

Sytuację bardzo szybko poprzez facebooka skomentował wójt gminy Jastrząb Andrzej Bracha, który stanowczo zdementował spekulacje zapewniając, że środki dla klubu zostały zagwarantowane. Poniżej pełna treść oświadczenia wójta:

Szanowni mieszkańcy Gminy Jastrząb, chciałbym zdementować plotki o likwidacji Klubu Sportowego w Jastrzębiu z powodu braku środków. Rada Gminy przyjęła jednogłośnie budżet na 2020 rok, w którym są zagwarantowane środki na działalność sportową KS’u. Pieniądze na funkcjonowanie klubu były, są i będą zagwarantowane przez Gminę. Ponadto radni zgodzili się na zwiększenie środków dla klubu. Uważam, że zespół gra bardzo dobrze i godnie reprezentuje Gminę w regionie, dlatego zawsze będę wspierać działalność klubu. Podsumowując, jestem bardzo zdziwiony doniesieniami prasowymi i biorę to za wczesny żart (Prima Aprilis).

„Nie dopuścimy do wycofania klubu z rozgrywek, klubu który godnie reprezentuje naszą gminę w rozgrywkach sportowych” – stanowczo zapowiada wójt Andrzej Bracha.

Nie pozostaje nam nic innego jak trzymanie kciuków za klub z Jastrzębia, życząc jednocześnie sukcesów sportowych i organizacyjnych.