Czy zdarzyło Wam się pomyśleć o rezerwacji masażu by ostatecznie tego nie uczynić ze względu na skrępowanie, brak podobnych doświadczeń u siebie i znajomych którzy mogliby podpowiedzieć ‘’co i jak’’?

Chciałbym poniżej przekonać że kompletnie nie ma czym się stresować. Wizyta w gabinecie masażu nie różni się w ogólnikach niczym od wizyty u lekarza, kosmetyczki, fryzjera…

Wszędzie tam należy się umawiać na konkretny termin, najwygodniej uczynić to telefonicznie, jeśli nie jest to pilny przypadek warto pomyśleć o wizycie z kilkudniowym wyprzedzeniem, zwłaszcza kiedy chcemy zasugerować odpowiednią porę dnia czy wręcz godzinę.

Bezpośrednio przed wizytą nie korzystamy z intensywnych kąpieli słonecznych czy też solarium.
Warto zabrać ze sobą dokumentację medyczną jeśli ew. uraz był już diagnozowany.

Szanujmy wzajemnie swój czas. Jeśli coś wypadnie i po prostu nie damy rady zjawić się na wizycie starajmy się poinformować o tym jak najwcześniej. Zachęcam aby zjawić punktualnie, żeby spokojnie porozmawiać o zabiegu, wskazaniach i przeciwwskazaniach, oczekiwaniach i doświadczeniach, przeanalizować dokumentację medyczną. Spóźnienie niestety owocuje skróceniem czasu zabiegu.

Jeśli wybieramy się na masaż prosto z pracy lub po całym dniu innych zajęć warto uprzedzić o tym odpowiednio wcześniej. W Gabinecie Masażu SPA Pod Dębem jest dostępny w zamykanej przebieralni prysznic oraz świeże ręczniki żebyście się Państwo czuli w pełni komfortowo.

Wyłączamy lub wyciszamy telefon, zabieg to nie tylko ciało ale i chwila relaksu dla naszego umysłu, nie warto zaprzątać sobie głowy w tym momencie innymi sprawami, przez co efekt finalny będzie zdecydowanie lepszy, zwłaszcza gdy w tle usłyszymy relaksujące dźwięki zamiast piskliwego dzwonka.

Sam zabieg wymaga na ogół częściowego rozebrania się, w SPA Pod Dębem masaż odbywa się na jednorazowych prześcieradłach a nie masowane części ciała przykryte są ręcznikiem. Dostępna jest również bielizna jednorazowa.

Po zabiegu najlepiej nie korzystać z kąpieli przez kilka godzin, skóra zdecydowanie więcej wchłonie, stanie się odżywiona i przyjemniejsza w dotyku.

Po zabiegu można zakupić kosmetyki do masażu domowego których próżno szukać w popularnych drogeriach czy aptekach, przy okazji porozmawiać o profilaktyce aby lepiej rozumieć potrzeby i sygnały od naszego organizmu. Napić się wody, kawy czy herbaty.

Masaż to znakomita forma przyspieszenia regeneracji organizmu z tradycjami sięgającymi 3000 lat p.n.e. ale o tym następnym razem…

Serdecznie pozdrawiam
Łukasz Jakubowski
Gabinet Masażu SPA Pod Dębem