Pierwszaków na tą ważną dla nich chwilę przyprowadzili rodzice i opiekunowie. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego oraz przedstawieniem przygotowanym przez uczniów klasy drugich, którzy starali pokazać się co należy do obowiązków uczniów i jakie niespodzianki czyhają na nich w szkole w przypadku chwili zagapienia.

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Ewa Świercz, która postanowiła nawiązać z dziećmi dyskusję zapytała się ich „co należy do obowiązków ucznia?”, dzieci odpowiadały: uczyć się, słuchać się Pani, nie bić się nawzajem, nie skarżyć itd. Pani dyrektor mówiła do dzieci, aby szanowały prawo do nauki oraz brały przykład z patrona szkoły czyli Jana Pawła II.

Po chwili głos zabrał Bolesław Boruszewski reprezentujący Urząd Miejski, który życzył dzieciom by uśmiechy które goszczą dziś na ich twarzy pozostały na długo, życzył również by w dorosłym życiu potrafiły wykorzystać wiedzę zdobytą w murach szkoły. „Niech bł. Jan Paweł II czuwa nad Wami” – zakończył Boruszewski.

Po części artystycznej i przemówieniach, nadszedł wreszcie czas na część najważniejszą. Pierwszoklasiści z wielką ochotą powtarzali tekst ślubowania, następnie Pani dyrektor Ewa Świercz każdego z osobna pasowała na ucznia.

Potem pozostały już tylko pamiątkowe zdjęcia, dyplomy i upominki ufundowane przez Burmistrza Szydłowca i Komendę Powiatową Policji w Szydłowcu.

naszszydlowiec.pl życzy wszystkim pierwszoklasistom samych udanych dni w murach szkoły!

{phocagallery view=category|categoryid=21|limitstart=0|limitcount=21}