We wrześniu ubiegłego roku pisaliśmy o małym Marcelku z Mirowa, który potrzebował funduszy na operację serca. Marcel, urodził się z poważną wadą serca o nazwie hipoplazja lewego serca z istotną niedomykalnością zastawki trójdzielnej. W swym krótkim życiu zdążył już przejść dwie poważne operacje serca i, aby móc żyć dalej, potrzebował poddać się kolejnej, tym razem za granicą.

Na zagraniczną operację potrzebne było ponad 150 tysięcy złotych i po raz kolejny na wysokości zadania stanęli mieszkańcy powiatu szydłowieckiego, którzy sprawnie uzbierali potrzebną sumę. Krystian Korba zorganizował aukcje gadżetów na facebooku, zespół VIVO grał koncerty charytatywne, organizowane były turnieje piłkarskie i wiele innych wydarzeń, które miały na celu przybliżyć Marcelka do operacji.

Udało się! 11 lutego Marcelek wyjechał do kliniki w Niemczech, 14 lutego w dzień zakochanych odbyła się operacje, a 1 marca czyli kilka dni temu wrócił do domu. Operacja przebiegła zgodnie z planem!

Rodzice i organizatorzy wszystkich akcji dziękują za pomoc w zbiórce na rzecz Marcelka! A my na koniec dodamy, że warto pomagać bo dobro wraca! A Marcelowi życzymy przede wszystkim zdrowia!

Więcej na temat Marcelka możecie dowiedzieć się na facebooku Iskierka dla Marcelka