W ostatnim czasie trochę przycichło o Mateuszu Dobrasiewiczu z Bąkowa w gminie Orońsko, ale z pewnością Go pamiętacie i jego heroiczną walkę o życie i operację kręgosłupa w USA. 

Cały powiat szydłowiecki, w przeróżnych miejscowościach, na przeróżnych imprezach zbierał w ubiegłym roku na marzenie Mateusza. Udało się! Mateusz uzbierał potrzebną kwotę, a ta nie była mała bo potrzebował około 680 tysięcy złotych.

Dziś mamy bardzo dobrą informację, która miejmy nadzieję (za co mocno trzymamy kciuki) zwieńczy wysiłki Mateusza, jego rodziny, przyjaciół i wielu ludzi dobrego serca.

W najbliższy poniedziałek, 12 sierpnia, razem z mamą wyruszy w podróż na Florydę. Start w Krakowie, przesiadka w Oslo w Norwegii, a stamtąd już do Fort Lauderdale obok Miami. Brzmi jak wypasione wakacje, ale Mateusz jedzie tam walczyć o normalne życie.

Operacja w Paley Orthopedic & Spine Institute at. St.Mary`s Medical Center w West Palm Beach planowana jest na 19 sierpnia. Wykona ją Dr. David Feldman, który jako pierwszy dał nadzieję Mateuszowi na operację. Operacja dojdzie do skutku jeżeli 15 sierpnia wszystko będzie w porządku po badaniach na miejscu. Ale przecież innego wyjścia nie ma, żeby było dobrze. Prawda? 🙂

Mateusz z mamą po operacji spędzą na Florydzie 3-4 miesiące, gdzie Mateusz będzie przechodził rehabilitację. Zamieszkają w Wellington, 18 mil od szpitala.

Cały czas potrzebne są fundusze, które pomogą im w pobycie w Stanach. TUTAJ prowadzona jest zbiórka na ten cel, brakuje niespełna 8 tysięcy złotych. Pomożemy? 🙂 

Mateusz ściskamy za Ciebie mocno kciuki!

………………………………………………………………………..

Mateusz urodził się z poważną wadą kręgosłupa, otwartą przepukliną oponowo – rdzeniową w odcinku piersiowo, lędźwiowo-krzyżowym z dużym garbem kostnym. Podczas 18 lat życia i ciągłej walki o zdrowie, Mateusz najpierw stracił ojca, a później na jego zdeformowanym kręgosłupie otworzyła się rana. Na szczęście rana, która powodowała, że operacja nie mogła dojść do skutku została zagojona.