W oczekiwaniu na jedno z najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, gdy każde dziecko wypatruje obrazu zaprzęgu czerwonej postaci, jakże upragnionej w dniu 6 grudnia, elfy pracujące na usługach Św. Mikołaja po raz piętnasty wykazały się dobrem serca.

W tym najważniejszym dla dzieci dniu  na Szydłowieckim Rynku pojawił się długo oczekiwany gość by wręczyć paczki dla grzecznych dzieci. Zgodnie z zegarem na ratuszowej wierzy wybijającym godz 16.00 pojawił się Mikołaj, który wręczył ponad 250 paczek i upominków grzecznym dzieciom. Wolontariusze oraz organizatorzy pomagając Mikołajowi zapraszali  przybyłych dzieci do zabaw i konkursów. Żadne z przybyłych dzieci nie odeszło od Św. Mikołaja bez upominku. Piosenki ,wierszyki oraz uściski naszych dzieci wobec świętego nie miały umiaru a uśmiech, który nie schodził z ich twarzy to wartość bezcenna.

Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej serdecznie dziękuje wszystkim tym ludziom dobrego serca , którzy w dniach 1-2 grudnia 2017 r ofiarowali swój wkład dzięki, któremu przygotowano ponad 250 paczek mikołajowych oraz 20 darów żywnościowych dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Organizatorzy gorąco dziękują szydłowieckim firmom za pomoc i dobre serce przy zbieraniu art., spożywczych na w/w cele charytatywne. Serdecznie dziękujemy ponad 40 wolontariuszom, którzy w tych ważnych dniach zapraszali państwa do uczynków dobrego serca. Piętnaście  lat czynienia dobra ma swoje korzenie i mamy szczególną nadzieję że Święty Mikołaj uzbierał tak duży potencjał dziecinnej dobroci by w przyszłym roku przybyć do Szydłowca z nowymi prezentami. Uśmiech oraz szeroko otwarte i zadowolone oczy dziecka jest największym podziękowaniem dla nas wszystkich. Zapraszamy za rok.

info: Stowarzyszenie „Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej”

Poniżej zapraszamy do zobaczenia naszego fotoreportażu i relacji live na facebooku: