Organizatorami zmagań warcabowych były Warsztaty Terapii Zajęciowej i Klub Szachowy „Wieża” Szydłowiec. Nagrody dla zawodników fundowały Warsztaty, Marek Plewa- wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu i Marian Frąk- prezes „Wieży” , który zarazem był sędzią turnieju. Nagrody wręczali Jerzy Kucfir- mistrz Szydłowca i powiatu oraz klubu „Wieża” w szachach i Łukasz Rejek – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Szydłowcu.

W turnieju udział wzięło 7 niepełnosprawnych zawodników i 2 zawodniczki. Grano 5 rund systemem szwajcarskim z zegarami. Zawody stały na wysokim poziomie, zawodnicy Warsztatów grają bowiem w warcaby od lat. Rywalizacja była zacięta, interesująca i emocjonująca. Rozstrzygnięcia zapadły dopiero w ostatniej rundzie. Zwyciężył ubiegłoroczny (i wielokrotny )mistrz Piotr Podsiębierski z Budek. gm. Chlewiska- 5 pkt. (wszystkie wygrane partie), przed Tomaszem Karczewskim z Krawary, gm. Chlewiska- 4 pkt. Natomiast na III miejscu uplasował się Michał Kojara z Woli Lipienieckiej Małej, gm. Jastrząb- 3 pkt.

Najlepszą zawodniczką (Mistrzyni kobiet) okazała się Małgorzata Ruzik z Szydłowca, która w ogólnej klasyfikacji zajęła 7 miejsce – 2,5 pkt. Najlepszym z szydłowieckich zawodników turnieju był Artur Goliński- 4 miejsce, 2,5 pkt.

Po zawodach 10 osób złożyło deklaracje przystąpienia do klubu szachowego „Wieża” Szydłowiec , gdzie będę trenować szachy. Treningi od marca 2016 roku będą prowadzone w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu. To interesująca inicjatywa, aktywizująca niepełnosprawnych.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Szydłowcu dziękują fundatorom nagród Markowi Plewie i Marianowi Frąkowi oraz podziękowanie kierują pod adresem mistrza Jerzego Kucfira i „Wieży” Szydłowiec za przeprowadzenie zawodów. Wyrażamy nadzieję, że pod adresem niepełnosprawnych i osób ich wspierających, wspierających ich zainteresowania nie będą kierowane złośliwe komentarze. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy naszym niepełnosprawnym (w Warsztatach mamy ich 50, a w Stowarzyszeniu ponad 150). Potrzeby pomocy, wsparcia są duże.

Info: Warsztaty Terapii Zajęciowej