4 września w Jastrzębiu odbyła się pierwsza tego typu impreza w regionie pn. „Hot Festiwal Eventful”.

Odbiorców w głównej mierze przyciągnęła młodzieżowa muzyka, a przede wszystkim obiecywana burda czyli walki na gołe pięści w piachu. Zarówno koncerty jak i walki obserwowało wiele osób.

Wykonawcy, którzy dziś wystąpili są gwiazdami wśród młodzieży, a ja posłuchałem młodych ludzi i zrobiłem to dla nich, mam nadzieję, że się podobało. Burda to pomysł zapożyczony z Rosji i to, że ludzi było tak dużo pokazuje tylko, że jest na tego typu zapotrzebowanie” – mówił nam Rafał Czubak organizator imprezy.

Występy muzyczne rozpoczęły się od występu mega popularnego rapera Guziora, którego teledyski osiągają wielomilionowe wyświetlenia na You Tube. Następnie publiczność zabawiali, również dobrze znani młodzieży Qbik i Dr Swag. Młodzież bawiła się wyśmienicie.

Wszystkich najbardziej interesowały jednak walki. Ludzie ciekawi byli, ile osób się zgłosiło, jak to będzie w ogóle wyglądało. Walki rozpoczęły się po godzinie 23. Niektóre trwały kilkanaście sekund, działo się tak wtedy, gdy jeden z zawodników przeliczył swoje możliwości. Były też bardziej wyrównane. Entuzjastycznie reagująca publiczność zagrzewała walczących do większego wysiłku. Sam ring i otoczenie przypominały trochę „wiejską zadymę”, ale chyba właśnie o to chodziło, wszak miała być to burda, krew i piach i faktycznie to wszystko było. Swego czasu takie „zadymy” uczestnicy festynów, dożynek itp. „organizowali” sobie sami, dziś mogli wziąć udział w walkach zorganizowanych przez organizatora, które obserwowała publiczność.

Walki odbyły się w kategoriach: do 65 kilogramów remis, do 85 kilogramów zwyciężył Sławomir Ślusarczyk, do 100 Rafał Fituch, a w kategorii powyżej 100 kilogramów Mikołaj Wasik. W kategorii do 85 kilogramów zawodnicy dogadali się na formułę MMA, pozostałe pojedynki były typowo bokserskie. Zawodnicy byli z różnych stron, głównie z Radomia, ale nie zabrakło także przedstawicieli ziemi szydłowieckiej i świętokrzyskiej.

W komentarzach w naszych social mediach opinie na temat tej imprezy były różne, sporo było negatywnych. Wśród komentujących znalazł się, również głos Rafała Czubaka, który nie ukrywał, że zorganizował tę imprezę w celach czysto komercyjnych i jak widać po frekwencji udało się.

Rafał Czubak zapowiedział już kolejnego tego typu imprezy czym ucieszył liczne grono zwolenników, takiej muzyki i takiej formy rozrywki jak to miało miejsce 4 września w Jastrzębiu nad zalewem.

Portal „Nasz Szydłowiec” sprawował patronat medialny nad Hot Festiwal Eventful w Jastrzębiu, poniżej nasze relacje z tego wydarzenia: