11 listopada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Grupa szydłowieckich rowerzystów w ubiegłym roku zorganizowała Rajd Rowerowy Dla Niepodległej z okazji setnej rocznicy, w tym roku zdecydowała się imprezę kontynuować. 

II Szydłowiecki Rajd Rowerowy Dla Niepodległej odbył się w sobotę 14 września. Na starcie stawiło się 92 – rowerzystów, którzy w zależności od formy i zaawansowania pojechali na wybranej przez siebie trasie: 60 km lub 101 km.

Honorowym starterem rajdu był Roman Burek – komendant Związku Strzeleckiego.

Celem imprezy w szczególności jest propagowanie aktywnego spędzania czasu, turystyki rowerowej, pokazywanie piękna ziemi szydłowieckiej oraz postawy patriotycznej.

Było to piękne święto miłośników jazdy na rowerze. Finał Rajdu zlokalizowany był na dziedzińcu szydłowieckiego zamku, gdzie wręczone zostały dyplomy i pamiątkowe medale.

Organizatorami II Szydłowieckiego Rajdu Rowerowego Dla Niepodległej byli: Szydłowieckie Towarzystwo Sportowe „Bike Team”, Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej oraz Aktywny Szydłowiec.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował portal „Nasz Szydłowiec”. Poniżej zapraszamy Was do zerknięcia na nasz fotoreportaż z imprezy:

TUTAJ natomiast dużo zdjęć z finału Rajdu na dziedzińcu szydłowieckiego zamku.