Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szydłowca ogłosiło dziś, że w tym roku 1 listopada nie odbędzie się coroczna kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na szydłowieckim cmentarzu.

Stowarzyszenie swoją decyzję argumentuje coraz większymi obostrzeniami i restrykcjami wprowadzanymi w naszym kraju. Organizatorzy kwesty bardzo dziękują wszystkim osobom, które wyraziły gotowość do zbierania funduszy podczas kwesty.

Jednocześnie Stowarzyszenie informuje, że prowadzona będzie zbiórka w innej formie.

  • proboszcz parafii św. Zygmunta wyraził aprobatę na wystawienie w kościele w dniu 1 listopada puszki z której datki w całości zostaną przekazane na ratowanie zabytków szydłowieckiego cmentarza
  • druga puszka będzie znajdowała się w budce ze zniczami u Pana Matysiaka, przy pierwszym wejściu na cmentarz (pierwsze wejście od strony Góry Trzech Krzyży)

Wszystkich, którzy wybiorą się w dniu Wszystkich Świętych do kościoła, czy na cmentarz zachęcamy do wsparcia kwesty, która co roku cieszyła się olbrzymią popularnością, dzięki czemu odnowiono wiele zabytkowych nagrobków na szydłowieckim cmentarzu.