Kierujący oplem 23-letni mieszkaniec gminy Szydłowiec wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 60-letniemu motorowerzyście. Policjanci, którzy przyjechali sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Badanie policyjnym alkomatem motorowerzysty wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

22. czerwca po godzinie 14:00 w Szydłowcu na ulicy Kościuszki doszło do zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów kierujący oplem 23-letni mieszkaniec gminy Szydłowiec wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa 60-letniemu motorowerzyście.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Badanie policyjnym alkomatem 23-latka nie budziło wątpliwości, natomiast u 60-latka policyjny alkomat wykazał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwemu kierującemu prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje już sąd. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozsądek! Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu. Kiedy widzimy niepokojącą sytuację – reagujmy.

info: policja.gov.pl