Ponad 17,6 tys. zdjęć wykonanych w latach 1890–1955 zdigitalizowało z archiwalnych negatywów i udostępniło na swojej stronie internetowej Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Te najstarsze są autorstwa Feliksa Przypkowskiego (1872–1951), lekarza, astronoma, projektanta i kolekcjonera zegarów słonecznych, a także fotografa amatora.

Feliks Przypkowski był jednym z pionierów fotografii w Polsce w dawnych czasach. Zdjęcia Feliksa i jego syna Tadeusza, sprzed I i II wojny światowej zostały teraz udostępnione przez Muzeum im. Przypkowskich.

Wystarczy wejść TUTAJ , kliknąć „lupkę” w prawym górnym roku wpisać Szydłowiec i przeglądać świetne zdjęcia (jest też kilka fotografii z Chlewisk). Autorem zdjęć z Szydłowca jest Tadeusz Przypkowski. Są one datowane bardzo szeroko od 1930 roku do 1952 roku.

Fotografie na których są szydłowieckie zabytki prawdopodobnie nigdy nie były publikowane. Trudno doszukać się w archiwalnych zbiorach, podobnych z tego samego czasu. Nie lada gratka dla miłośników starych zdjęć.