Fundatorem głównej nagrody dla zwycięzcy był Marek Plewa- wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Szydłowca, zarazem członek Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Nagrody ufundowali również Marian Frąk- prezes „Wieży” Szydłowiec, kierownik WTZ Łukasz Rejek i Huta Szkła w Woli Korzeniowej.

Tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku bronił wielokrotny mistrz Piotr Podsiębierski, ale tym razem w zawodach wyłoniono nowego mistrza warcabowego, pochodzącego z gminy Jastrząb Michała Kojarę (sekretarz Zarządu „Wieży” Szydłowiec). Turniej był interesujący a walka o punkty niezwykle zacięta, ale prowadzona w bardzo sportowej atmosferze. Różnice punktowe pomiędzy zawodnikami czołówki były niewielkie. Dodać należy, że dla wyłonienia zawodnika 3-go miejsca sędzia Marian Frąk zarządził dogrywkę pomiędzy dwoma zawodnikami rywalizującymi o podium, ponieważ mieli tę samą ilość zdobytych punktów, a w bezpośrednim pojedynku zremisowali. Mistrz Michał Kojara wygrał 6 partii a 1 zremisował. Był jedynym zawodnikiem, który nie doznał żadnej porażki. Na drugim miejscu uplasował się (tytuł wicemistrza) Piotr Podsiębierski z gm. Chlewiska, a 3 miejsce zajął Tomasz Karczewski z gminy Chlewiska. Najlepszym zawodnikiem gminy Szydłowiec był Krzysztof Adamczyk z Ciechostowic, który zajął 4 miejsce. Najlepszą zawodniczką turnieju (tytuł mistrzyni) okazała się Monika Rokita z gm. Jastrząb.

Czołowi zawodnicy zdobyli następującą ilość punktów:

1. Michał Kojara – 13 pkt.

2. Piotr Podsiębierski – 11 pkt.

3. Tomasz Karczewski- 10 pkt.

4. Krzysztof Adamczyk- 10 pkt.

5. Monika Rokita- 6 pkt.

Nagrody podczas uroczystego zakończenia zawodów wręczali Łukasz Rejek- kierownik Warsztatów i Marian Frąk. Nowy Mistrz Michał Kojara, dla którego należą się wielkie słowa uznania, będzie reprezentantem gm. Bliżyn w warcabach 100-polowych podczas Igrzysk wsi kieleckiej (Ludowych Zespołów Sportowych), które odbędą się 2 kwietnia w Bilczy. W zawodach tych wystąpią w drużynie Bliżyna również inni nasi szydłowieccy warcabiści i szachiści. Warcaby wśród naszych niepełnosprawnych mają już dużą tradycję i warto ją podtrzymywać. Niepełnosprawni grywają również w szachy. Zasługują na docenianie.

Informuje: Zarząd KSz. „Wieża” Szydłowiec