Otwarto bazę rodzin, które mogą liczyć na wsparcie za pomocą Szlachetnej Paczki. W tegorocznej edycji programu do tej pory zgłoszono cztery rodziny z obszaru powiatu szydłowieckiego.

Niezależnie od tego, czy Szlachetną Paczkę chcesz przygotować po raz pierwszy, czy pomagałeś z Szlachetną Paczką już wcześniej – (klikając w link) tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz sporo praktycznych porad.

Szlachetna Paczka kojarzona jest przede wszystkim z pomocą materialną, którą darczyńcy, za pośrednictwem wolontariuszy, przekazują potrzebującym rodzinom. W ubiegłym roku niemal wszyscy otrzymali pomoc materialną, która zaspokoiła ich bieżące potrzeby, pozwoliła złapać oddech i pomyśleć o tym, co dalej.  Ponad 69% potrzebujących rodzin stwierdziło ponadto, że przygotowana pomoc znacznie przekroczyła ich oczekiwania. Tak o tym sposobie pomocy możemy przeczytać na stronie Szlachetnej Paczki.
Aby móc myśleć o jakiejkolwiek zmianie w życiu, trzeba zaspokoić podstawowe potrzeby. Nie martwić się o to, czy cała rodzina zje jutro ciepły posiłek, a pieniędzy wystarczy na leki i kilka puszek karmy dla psa. Żadne święta nie są radosne, gdy przez dziurawy dach na wigilijny stół kapie woda. Właśnie dlatego zaspokojenie pilnych, bieżących i podstawowych potrzeb rodzin zgłoszonych do Szlachetnej Paczki jest podstawą działania programu – ale nie jej jedynym efektem. U 97% rodzin pomoc Szlachetnej Paczki wzbudziła wdzięczność, radość, poczucie, że ktoś o nie dba. A to nie wszystko.
Poniżej prezentujemy opis rodzin z powiatu szydłowieckiego, które aktualnie znajdują się w bazie Szlachetnej Paczki i potrzebują wsparcia:

Z całego serca zachęcamy do tego, aby zostać darczyńcą i pomóc potrzebującym. Wszystkie szczegóły dotyczące rodzin znajdziecie w linku: KLIKNIJ TUTAJ

Poniżej przedstawiamy opis potrzebujących: