20 października w Kaliszu odbył się turniej karate Calisia Cup w którym wystartowali zawodnicy SKKK MUSHIN – Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN.

Reprezentanci Szydłowca wzięli udział zarówno w konkurencji kata jak i kumite.

W konkurencji Kata wystartowały: Alicja Rejczak, Patrycja Rejczak, Ania Głogowska oraz Patrycja Przygodzka. Dla Alicji i Patrycji był to pierwszy start w turnieju w kategorii kata ( układów technicznych ) gdzie zawodniczki jak na pierwszy start, zaprezentowały się bardzo dobrze, jednak nie wystarczająco by stanąć na podium. Ania Głogowska w swoim drugim starcie w konkurencji kata, zdecydowanie mogła być jedną z najlepszych technicznie zawodniczek w swojej konkurencji, jednak stres w trakcie prezentacji spowodował iż popełniła błąd pomijając jedną z technik.

Czwartą zawodniczką z naszego klubu była Patrycja Przygodzka. Po raz kolejny pokazała swoje doskonałe przygotowanie i zajęła pierwsze miejsce, dodatkowo uzyskując tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.

Tak się złożyło że część męska naszej ekipy to zawodnicy, którzy startowali w konkurencji kumite ( walki ).

Zawodnicy którzy reprezentowali Szydłowiec w konkurenci kumite to: Juliusz Orzechowski, Krzysztof Winecki, Kacper Banaszczyk, Kacper Janka.

Juliusz Orzechowski nasz najmłodszy zawodnik z ekipy wykazał się ogromną walecznością i nie poddał się mimo iż został boleśnie sfaulowany przez przeciwnika. Pojawiły się łzy w oczach, walka została przerwana jednak po kilku minutach Julek podjął walkę i wygrał .

Kolejni nasi reprezentacji stoczyli widowiskowe walki. W rundach półfinałowych i finałowych ze względu na start w tej samej kategorii wiekowej i wagowej, zmuszeni byli walczyć pomiędzy sobą, tocząc bratobójcze walki.

Złoto zdobył Kacper Janka, srebro Krzysztof Winecki natomiast brąz Kacper Banaszczyk .

Podsumowując karatecy z SKKK MUSHIN zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal. Oraz tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

info: SKKK MUSHIN