{phocagallery view=category|categoryid=69|limitstart=0|limitcount=30|detail=5|imageordering=5}

Choć większość sympatyków SZLPP stawiało na zdecydowane zwycięstwo tych drugich, to pierwsza połowa na pewno ich zaskoczyła. Wszystko było spowodowane naprawdę ambitną i godną pochwały grą zespołu z Niw. Pięknego gola na 2:2 strzelił nowy nabytek zespołu Damian Sadza, po ktrórym ręce same składały się do oklasków. Format jednak strzelił przed przerwą jeszcze jedną bramkę i prowadził 3:2.

Po chwili odpoczynku zespoły znowu pojawiły się na boisku i już wtedy było widać, że bardziej zmęczeni są piłkarze Grove Street, którzy mieli tylko jednego na zmianę, a 'zieloni’ z Formatu bodajże 3. Po raz kolejny okazało się, że ilość zawodników na zmianę w szydłowieckiej lidze odgrywa znaczącą rolę. Świadczy o tym końcowy wynik 8:2 na korzyść Formatu, który z łatwością strzelał bramki zmordowanym zawodnikom z Niw. Gratulacje dla Krzysztofa Dudy z Formatu, który strzelił w tym meczu 4 bramki.

Następne spotkanie to tzw. mecz kolejki Stare Wariaty vs. Contra Team. Obie drużyny personalnie prezentują się bardzo okazale, jednak zanim zaczęli wiadomo było, że to 'wariaci’ będą mieli przewagę, z prostego względu – mieli sporą liczbę zawodników na zmiany, przy czym Contra miała tylko jednego.

Na nic zdały się indywidualne umiejętności zawodników Contry, skoro już w pierwszej połowie spotkania brakowało siły by wracać do obrony. Dzięki temu zawodnicy Starych Wariatów ze stoickim spokojem i ogromną łatwością zdobywali kolejne gole.

Jeżeli chodzi o ofensywę najbardziej błyszczały trzy gwiazdy zespołu czyli Łukasz Szyszka (na zdjęciu głównym), Jarosław Gołda i Rafał Indyka. Każdy z osobna strzelił po trzy bramki czyli tzw. hat – trick.

Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 10:2 dla Starych Wariatów, po tym spotkaniu Contra Team może już się chyba pożegnać z marzeniami o zdobyciu mistrzostwa Szydłowca.

Trzeci mecz to pojedynek zespołów Budki Szatan oraz Olimp Liceum, Ci pierwsi wiadomo bardzo solidna drużyna i jeden z kandydatów do mistrzostwa, drudzy to młode chłopaki, których czasami ponosi fantazja z (do dnia dzisiejszego) liderem tabeli strzelców Karolem Niziołkiem w składzie.

Ciężko było wytypować wynik tego spotkania, ale większość raczej stawiała na zespół z Budek. Ku zaskoczeniu niektórych było to najbardziej wyrównane spotkanie dzisiejszego dnia, akcje przeprowadzane po obu stronach naprawdę były przemyślane i czasami efektowne, jedynie efektu w postaci bramek brakowało.

Na te przyszedł czas dopiero w 26 minucie spotkania, czyli praktycznie na sam koniec. Dla sympatyków Olimpu niestety to Tomek Czarniecki bramkarz drużyny, musiał wyciągać piłkę z siatki, a chwilę później uczynił to po raz drugi i zespół z Budek wygrał z licealistami 2:0.

Na koniec na boisku wybiegł zespół Jackpot czyli przedstawiciele Os. Zalew, a ich przeciwnikiem był CBS aktualny mistrz Szydłowca oraz lider tego sezonu SZLPP. Zawodnicy z Jackpotu profesjonalnie podeszli do tematu i choć często mieli problem ze skompletowaniem składu tym razem było ich nawet kilku na rezerwie, co pozwalało złapać oddech tym najbardziej zmęczonym.

Hasło „Bijemy mistrza” przyświecało zawodnikom znad zalewu od początku spotkania. Jednak CBS po raz kolejny pokazał, że dojrzały wiek wcale nie przeszkadza w tym by pokonać dużo młodszych przeciwników.

Od początku taktyka lidera opierała się na wpuszczeniu Jackpotu pod własne pole karne, co wydawało się dość ryzykowne, ponieważ kilka takich akcji było dość groźnych ,niestety dla Jackpotu wszystkie strzały trafiały w Przemka Palmowskiego najlepszego bramkarza poprzedniego sezonu.

Można by rzecz, że CBS to mistrzowie taktyki, którzy wymęczyli przeciwników pozwalając im na ataki, a sami ograniczyli się do kontrataków, po których udało się strzelić 5 bramek. Przy szybkich kontrach CBS, Jackpot był bez szans, dokładność z jaką w tych momentach atakowali mistrzowie naprawdę była godna podziwu. Widać, że Panowie grają ze sobą już ładnych parę lat. Dla potwierdzenia wynik CBS – Jackpot 5:0

Inauguracyjna kolejka rundy wiosennej z pewnością była dość ciekawa. Zdecydowanie na prowadzenie w tabeli wysunęły się trzy zespoły czyli CBS, Stare Wariaty i Budki Szatan. Czy to między nimi rozegra się walka o palmę pierwszeństwa w Szydłowcu ?

Do końca pozostało 6 kolejek i 18 punktów do zdobycia, może ktoś jeszcze zaskoczy?

Zapraszamy do oglądania zmagań o mistrzostwo naszego miasta, następna kolejka już 1 kwietnia w Niedzielę Palmową od godziny 10.oo