Prowadzącą i wręczającą nagrodę w jednej z kategorii była Paulina Padzik, pochodząca z Szydłowca, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

Paulina wręczyła statuetkę w kategorii InicjaTOR – Dorocie Wellman (Wysokie Obcasy, Gazeta Wyborcza). Tuż po wręczeniu przeprowadziła z nagrodzoną rozmowę

Portal Nasz Szydłowiec zapytał Paulinę o jej wrażenia z tegorocznej Gali MediaTorów. Oto co nam powiedziała: 

– Przede wszystkim prowadzenie 9. Gali Mediatorów to zaszczyt, bo plebiscyt urósł już do wydarzenia ogólnokrajowego, które bardzo cenione jest w branży dziennikarskiej. Zaszczytem było również wręczyć nagrodę Dorocie Wellman i porozmawiać z nią osobiście na scenie. Po Gali czuję wielką satysfakcję, szczęście i dumę z członków zespołu, bo wykonaliśmy kawał ciężkiej i dobrej roboty. To była bardzo dobra Gala, a następna będzie jeszcze lepsza

Oprócz Doroty Wellman wyróżnienia od studentów otrzymali: AuTORytet Adam Michnik, TORpeda Rafał Stańczyk „Polscy ratownicy w Nepalu”, NawigaTOR Grzegorz Sroczyński [Gazeta Wyborcza], DetonaTOR Tomasz Patora „Krematorium bezcześciło zwłoki?” [Superwizjer TVN], ObserwaTOR Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski „Wojny kobiet. Rzuciły wyzwanie sądom, policji i mafii”, ReformaTOR Martyna Wojciechowska, Marek Kłosowicz „Ludzie Duchy” ProwokaTOR Piotr Ibrahim Kalwas „Milczenie owiec. Kalwas o uboju rytualnym” [Duży Format, Gazeta Wyborcza] AkumulaTOR Katarzyna Wilk, Kamil Baleja [Lepsza połowa dnia RMF FM].

Wyniki w Plebiscycie MediaTory to głos nowego pokolenia, które już za moment samo tworzyć będzie media. Ucząc się dziennikarstwa i wchodząc w dorosłe życie, studenci patrzą na to jak pracują dziennikarze. W ten sposób szukają swoich wzorców oraz inspiracji – mówi Izabela Mikruta-Smółka, Prezes Stowarzyszenia MediaTory. (wypowiedź ze strony www.mediatory.pl)

W tym roku uprawnionych do udziału w głosowaniu było ponad 10 tysięcy przyszłych adeptów dziennikarstwa. Uroczystą Galę Finałową obejrzało na żywo blisko 1200 osób. 

Za rok już 10. edycja Plebiscytu MediaTory.

Portal Nasz Szydłowiec życzy Paulinie dalszych sukcesów i oczywiście gratuluje udanego prowadzenia Gali Finałowej 🙂

padzik3

padzik6

fot. Adrian Jeziorek/ADRICKT