Od 30 marca do 2 kwietnia br. szydłowieccy policjanci prowadzili działania o nazwie „Wielkanoc 2018”. Akcja ta skierowana była przede wszystkim wobec kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego. Tegoroczne Święta Wielkanocne na terenie Szydłowca oraz powiatu możemy uznać za bezpieczne. Podczas działań nie odnotowano zdarzeń kryminalnych. Doszło do jednej niegroźnej kolizji i zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących.

 

Podczas działań doszło do 1 kolizji, ponadto zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących samochodem. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych zdarzeń kryminalnych.

31 marca br. około godz. 22:00 funkcjonariusze z szydłowieckiej Policji otrzymali informację o pojeździe, który wjechał do przydrożnego rowu na jednej z ulic Szydłowca. Na miejscu policjanci zastali 39-letniego obywatela Ukrainy, który kierował pojazdem. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się że kierujący  ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

1 kwietnia br. kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci na terenie gminy Orońsko około godz. 17:30. Badanie kierującego samochodem osobowym na zawartość alkoholu wykazało ponad 0,5 promila w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze obu mężczyznom zatrzymali prawo jazdy a teraz sąd zadecyduje o dalszej karze dla kierujących.

2 kwietnia br. około godz. 16.00 doszło do zdarzenia drogowego w Szydłowcu na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z ulicą Hubala. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, kierujący skodą 50-letni mieszkaniec województwa śląskiego nie zachował należytej ostrożności doprowadził do zderzenia z volkswagenem, którym kierowała 43-letnia mieszkanka województwa łódzkiego. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia ukarany został mandatem karnym.

W Święta Wielkanocne zdecydowana większość funkcjonariuszy czuwała nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu szydłowieckiego oraz wszystkich obywateli, którzy przez nasz teren przejeżdżali. Dzięki temu policjanci nie odnotowali żadnych zdarzeń kryminalnych, doszło tylko do jednej niegroźnej kolizji.

sierż. Marlena Skórkiewicz