W różnych nastrojach piłkarski weekend zakończyły nasze drużyny na radomskich boiskach: Klasy Okręgowej, Klasy A i Klasy B.

Szydłowianka Szydłowiec w ostatni weekend mierzyła się na wyjeździe z wiceliderem radomskiej Klasy Okręgowej drużyną LKS- Promna. Po bardzo dobrym ostatnim spotkaniu z Dogowcem Jedlińsk (wygranym 3:1) apetyty na kolejne punkty były spore. Zadanie nie było łatwe, chociażby z powodu absencji naszego najlepszego strzelca Bartosza Kozickiego.

W pierwszej połowie nasza drużyna była słabsza od gospodarzy, którzy udokumentowali to strzeleniem gola. W drugiej części gry nasz zespół grał już zdecydowanie lepiej, ale po świetnych strzałach na wysokości zadania stawał bramkarz gospodarzy, a wynik nie uległ już zmianie.

LKS Promna – Szydłowianka Szydłowiec 1:0

Lepiej zaprezentowała się Oronka Orońsko, która na własnym boisku podejmowała jedną z najgorszych drużyn Zodiaka Sucha. Z informacji na fb Oronki wynika, że było to bardzo dobre spotkanie, choć to goście już w 4 minucie objęli prowadzenie. Na szczęście podziałało to mobilizująco na zespół gospodarzy, który w 10 minucie wyrównał. Gola na 2:1 przed przerwą strzelił Cezary Bursa.

Druga połowa była podobna, akcja za akcją. W 55 minucie zawodnik Oronki otrzymał czerwoną kartkę i gdy wydawało się, że mecz zwolni stało się coś zgoła innego. Nasza drużyna grając w osłabieniu strzeliła dwa gole. Tym samym Cezary Bursa skompletował hat – tricka. Drużyna gości odpowiedziała tylko jednym trafieniem.

Oronka Orońsko – Zodiak Sucha 4:2

W bardzo dobrych nastrojach ligowy weekend kończyły nasze drużyny w Klasie A. Zarówno KS Jastrząb i Gryfia Mirów pokonały swoich przeciwników na własnych boiskach po 3:0. W Jastrzębiu wygrali z rezerwami Energii Kozienice, a grająca w Bieszkowie Gryfia pokonała KS Magnuszew.

W Klasie B na boisko w Pawłowie odbywały się derby powiatu szydłowieckiego na tym szczeblu rozgrywkowym. Hubal Chlewiska podejmował lidera rozgrywek kroczącego do awansu Postęp Łaziska.

Różnica klas była widoczna co odzwierciedla wynik spotkania zdecydowanie na korzyść gości, którzy zaaplikowali gospodarzom, aż 5 bramek.

Hubal Chlewiska – Postęp Łaziska 0:5.

Od następnego weekendu w meczach będzie mogła uczestniczyć publiczność, pod warunkiem, że trybuny wypełnią się maksymalnie w 25 %.